• Nowy

Matero Palo Santo - Barril

79,99 zł
Brutto Wysyłka tego samego dnia!

Matero Palo Santo - Barril

4546
Ilość

 

Darmowa dostawa dla zakupów od 100 zł

 

Aż 30 dni na zwrot nieużywanych produktów!

Naczynie wykonane z wiecznie zielonego drewna palo santo. Przez indian guarani uznawane za niemal święte. Stąd nazwa - palo santo oznacza święty pień. Właściwości aromatycznego drewna są szeroko cenione przez koneserów całym świecie. Podobnie do ostrokrzewu paragwajskiego występuje tylko w Ameryce Południowej. Zaparzając susz yerba mate w takim matero, odkryjesz zniewalające właściwości żywicy jaką wydziela drewno. Siorbanie w palo santo sprawi, że już nie zechcesz sięgnąć po inne naczynia.

Ponieważ każde drewno ma tendencje do pęknięć (skutek różnicy wilgotności podczas zalewania) zostało okute metalem. Dzięki temu nie uronisz ani kropli życiodajnego naparu.

Pojemność: ok. 150 ml

Palo santo mogą minimalnie różnić się od prezentowanych na zdjęciu (np. kształtem lub odcieniem drewna), ponieważ każde jest unikatowe i jedyne w swoim rodzaju. Sprzedawane Palo santo mogą (ale nie muszą) zawierać drobne niedoskonałości, takie jak ryski lub nierówności. Drewno może pękać, powodem tego jest zmiana wilgotności. Zapobiec temu można poprzez pozostawianie suszu w naczyniu, opróżniając je dopiero przed ponownym użyciem. Takim sposobem matero pozostaje w ciąłej wilgoci. Natomiast przed dłuższą przerwą w korzystaniu z naczynka najlepiej przepłukać je pod gorącą wodą i wsmarować w drewno oliwę.

Specyficzne kody